Воскресение, 29.03.2020, 08:07
Приветствую Вас Гость | RSS

Словесник

Меню сайта
Время жизни сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Методический кейс

Главная » Файлы » Мировая литература » Библиотека [ Добавить материал ]

Томас Майн Рід "Оцеола, вождь семінолів" 7 клас Позакласне читання
26.12.2011, 14:03

            Майн Рід                        

Короткий переказ твору "Оцеола, вождь семінолів"


Дія відбувається у Флориді на початку 1830-х рр.., Перед початком і під час так званої другої семінольской війни. Головний герой Джордж Рендольф - син збіднілого плантатора, що переселився з Віргінії до Флориди. У його жилах є домішка індіанської крові, що вважається в Америці предметом гордості.
На самому початку розповіді ми знайомимося і з іншими героями. Серед них раби Жовтий Джек і Чорний Джек, мулат і негр, Мулат описується як істота похмуре, злісне, жорстоке і мстиве - якості, які герой, від чийого імені ведеться розповідь, вважає психологічною особливістю мулатів взагалі: «Мулати пишаються своєю жовтою шкірою і ставлять себе «вище» негрів як в розумовому, так і у фізичному відношенні, а тому більш гостро відчувають свою принижене становище ». Про негрів говориться так: «Вони рідко бувають байдужими дикунами <...>, скрізь їм доводиться страждати, але в їх душах немає мстивості і жорстокості». Тому Чорний Джек має добрим серцем і дуже прив'язаний до героя і його батькові.
Між мулатом і негром існує суперництво через красуні квартеронкі Віоли.Одного разу мулат, бажаючи домогтися її прихильності, підстерігає її на лісовій стежці, і від насильства Віолу рятує тільки поява сестри героя, юної Вірджинії. Мулата піддають покаранню; з помсти він вбиває улюблену лань Віргінії, його знову карають, і тоді він вирішується на крайність - заманює алігатора в басейн, де зазвичай купається дівчина.
Від смерті її рятує юнак-індіанець на ім'я Пауелл, син індіанки і білого.
Спокусившись на життя білої дівчини мулата вирішено стратити - спалити живим. У приготуваннях до страти живу участь приймають власники сусідньої плантації, батько і син Рінггольди - всім відомо, що молодий Рінггольд мріє одружитися на Вірджинії. Пауелл і Арені Рінггольд обмінюються образами, і в результаті спалахнула між ними бійки Жовтому Джеку вдається втекти. За ним посилають погоню, але на очах у переслідувачів він стає жертвою крокодила.
Тим часом Рінггольд з дружками Недом Спенсом і Біллом Уїльямсом вирішують покарати гордого індіанця, і від побоїв батогами його рятує герой.
Так складається дружба між героєм і індіанцем, до якої згодом приєднуються Віргінія і сестра Пауелла Маюмі. Дружба ця триває недовго: незабаром про неї дізнаються батьки героя, і його терміново відправляють на навчання в Уест-Пойнт.
Коли він повертається до Флориди, там назріває війна з індіанцями, на землі яких претендують білі поселенці. Однак просто так вигнати індіанців з їхньої землі неможливо, оскільки на цей рахунок існує спеціальний договір.Завдання білих полягає в тому, щоб розірвати існуючий і укласти новий договір, що передбачає переселення індіанців на нові землі. У разі відмови індіанців вирішено застосувати силу. До місць розселення семінолів стягуються урядові війська.
Серед індіанських вождів немає єдності з питання переселення: деякі готові погодитися на умови білих, інші вважають за краще битися з військами. У числі останніх - прославився своєю відвагою молодий вождь на ім'я Оцеола.
Трохи погостювавши будинку, Джордж Рендольф відправляється в форт Кінг, де знаходиться управління у справах семінолів і головний штаб флоридської армії під командуванням генерала клінчу, до якого і прикомандирований герой. З бесіди з Чорним Джеком він дізнається, що Рінггольди обманом відняли у сім'ї Пауелл маєток, і вона кудись поїхала. Ця звістка дуже засмучує його, оскільки він давно любить Маюмі. По дорозі до форту в Джорджа хтось стріляє, і Чорний Джек говорить, що це був Жовтий Джек.

 На наступний день після прибуття героя в форт Кінг відбувається рада вождів, на якому урядовий агент Уайлі Томпсон закликає їх підписати договір про переселення. У критичний момент з'являється Оцеола, який вирішує результат ради - під його тиском головний вождь відмовляється поставити свій підпис. Розгніваний і розсерджений, Томпсон звертається до нього, називаючи Пауеллом, і тоді герой впізнає його.

Агент Томпсон пред'являє індіанцям ультиматум, на який його уповноважив президент: або переселення, або війна. Але індіанці заявляють, що готові захищатися. Тоді агент пропонує їм обговорити все ще раз у своєму колі і зібратися на наступний день.
Пізно ввечері Джордж опиняється в лісі, очікуючи вождів-зрадників, які повинні повідомити йому важливу інформацію. Раптово з'являється знайома йому з дитинства божевільна індіанка Хадж-Єва і попереджає його про небезпеку. Він дійсно стає свідком змови: його старий недруг Аренс Рінггольд замишляє його вбити, щоб одружитися з його сестрою і заволодіти плантаціями. Вбивство повинен здійснити Жовтий Джек, який до цього моменту вважався загиблим.
Наступного дня біля форту Кінг відбувається нова зустріч агента з індіанцями, під час якої Оцеола заарештують, а Хадж-Єва призначає Джорджу побачення в лісі.
Герой хоче звести рахунки з Рінггольдом. Друг радить йому дати Рінггольду привід перший викликати його на дуель. Такою швидко знаходиться: Рінггольд хвалиться любовними перемогами свого друга Скотта, ад'ютанта головнокомандувача, який нібито зробив Маюмі своєю коханкою. Джордж дає Рінггольду ляпас, після чого ранить на дуелі.
Прийшовши ввечері в ліс, герой стає свідком зустрічі Маюмі зі Скоттом.Дівчина просить Скотта допомогти звільнити брата, але той робить їй брудне пропозицію. Герой рятує дівчину, і та падає йому в обійми.
У той же вечір Джордж відвідує Оцеола і радить підписати договір, так як підпис ні до чого його не зобов'язує: адже, за договором рішення про переселення повинен прийняти весь народ. Так Оцеола знову знаходить свободу.
Тим часом починається мобілізація добровольців в американську армію. Для формування такого загону герой з одним, капітаном Галлахером, відправляється в своє рідне селище Суоні.
По дорозі йому стає відомо, що його сестра таємно зустрічається з Оцеола. Він дуже засмучений, оскільки такі зустрічі можуть серйозно зашкодити її репутації. Однак поступово йому починає здаватися, що Віргінія симпатизує Галлахер, а той відповідає їй взаємністю. Несподівано герой дізнається, що до сестри часто їздить Арені Рінггольд. Він боїться, як би Віргінія не зробила необачного вчинку і не вийшла за нього заміж. Але, випадково ставши свідком їхньої зустрічі, він з'ясовує, що Віргінія намагається отримати в подарунок маєток, що колись належала Пауеллом. Пізніше дівчина дає братові обіцянку не мати з Рінггольдом нічого спільного.
Джорджа терміново викликають у форт Кінг. Опинившись вночі в лісі, він потрапляє в полон до індіанців і стає свідком помсти Оцеоли вождю-зраднику Оматле. Трохи пізніше, під час святкування Різдва, індіанці вбивають агента Томпсона - так мстить Оцеола.
Починається справжня війна, в якій індіанці беруть одну перемогу за іншою (розгром загону майора Дейда, битва при Уітлакутчі). Один головнокомандувач змінює іншого, але ніхто з них не може завдати індіанцям скільки-небудь серйозної поразки. У ході війни герой чудом залишається в живих.
Після двомісячного відсутності він повертається додому. Його мучать важкі передчуття. Приїхавши, він дізнається, що його садибу спалили, мати і дядька, який служив керуючим, вбили, а сестру викрали. Очевидці називають винуватцями індіанців, але згодом з'ясовується, що це Жовтий Джек переодягнувся в костюм Оцеоли, а викрадення організував Рінггольд, щоб потім виступити в ролі рятівника і таким чином змусити Віргінію вийти за нього заміж.
На допомогу герою та його сестрі, як завжди, приходить Оцеола. Вдячна Віргінія вручає йому документи на право володіння маєтком, а Джордж бере під своє заступництво Маюмі, припускаючи одружитися з нею.
Але Оцеола вже не судилося скористатися шляхетністю Віргінії: він втратив інтерес до життя, так як встиг розправитися з усіма, кому присягнувся помститися. Під час нічного привалу він легко дає себе заарештувати, а через кілька тижнів вмирає в полоні від невиліковної хвороби.
 У момент арешту Оцеоли, від укусу гримучої змії, яку завжди носить із собою божевільна Хадж-Єва, гине Жовтий Джек, який і видав індіанця владі.

Віргінія виходить заміж за капітана Галлахера, герой одружується на Маюмі, а Чорний Джек з дружиною Віолою відправляється керуючим на одну з плантацій Рендольф.
  

Категория: Библиотека | Добавил: panova
Просмотров: 1932 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 4.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии и видеть ссылки на материалы могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск