Среда, 27.11.2024, 02:10
Приветствую Вас Гость | RSS

Словесник

Меню сайта
Время жизни сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Методический кейс

Главная » Файлы » Мировая литература » Презентации [ Добавить материал ]

Доба Європейського Відродження. 8 клас. Розробка уроку та презентація
[ Скачать с сервера (425.6 Kb) ] 31.07.2012, 19:48


Тема: «Доба Європейського Відродження (Ренесансу). Історична цінність  періоду. Скарби культури Ренесансу.»

Мета: розкрити особливості епохи Відродження та її значення для європейської і світової культури; познайомити учнів із особливостями літератури, архітектури, живопису доби;підготувати учнів до сприйняття творів представників цієї епохи; розвивати навички узагальнення та систематизування вивченого матеріалу,сприймання на слух матеріалу та складати конспект; сприяти виявленню зацікавленості спадщиною Ренесансу; виховувати моральні якості особистості

Обладнання: комп’ютерна презентація, репродукції картин майстрів Відродження.

 

Хід уроку

1.     Актуалізація опорних знань учнів

Вступне слово вчителя.

В історії людської цивілізації є епохи, що спалахують, мов зорі, і вже ніколи не згасають, посилаючи нащадкам яскраве світло. Такою яскравою зіркою в історія світової літератури стала епоха Відродження. Це була доба сміливих мореплавців і шукачів пригод, які відкривали невідомі землі, час релігійних війн, епоха нового покоління вчених. Доба Відродження вражає нестримним злетом фантазії, величним піднесенням духу, вірою у творчі можливості людини.

2.     Оголошення теми та мети уроку.

Сьогодні ми з вами, як ви вже здогадалися, будемо вивчати нову літературну епоху, а саме - епоху Відродження. Наш урок сьогодні має форму інтегрованого уроку. Інтегрований урок означає об’єднаний з декількох тем, предметів або видів діяльності навколо однієї теми. Сьогодні, на уроці ми маємо експертів з історії та культурології. Саме вони допоможуть нам у вивченні нової теми та дадуть необхідну та дуже цікаву інформацію.Уважно слідкуйте за ходом уроку і в кінці нашого заняття ми визначимо з якими шкільними предметами ми поєднали  світову літературу та чи було це корисно для нас.

3.     Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу.

А) Лекція вчителя

У 14-15 століттях почалася епоха повільного, але невпинного згасання Середньовіччя. Втрачала свою привабливість спосіб життя і культура лицарства. «Осінню Середньовіччя» назвав цей час один з істориків. Зароджувалася нова епоха, що отримала назву Відродження або Ренесансу.

Словникова робота

Відродження або Ренесанс – могутній ідеологічний та культурний рух, зумовлений переходом суспільства до нової соціально-економічної формації. (діти записують у зошит).

 

Б) Експерт з історії

Давайте з вами пригадаємо найважливіші історичні події із курсу історії  13-15 століть. (Початок 13 ст. означився розгромом Константинополя хрестоносцями, середина- відновленням Візантійскої імперії, а кінець – остаточною втратою хрестоносцями володінь на Сході; у 1265- в Англії вперше зібрався парламент ,який обмежував владу короля; 1337-1453-роки Столітньої війни; 1347-1351- час епідемії «Чорної смерті» (чуми); 1358- Жакерія; 1376-1417-роки великого розколу католицької церкви; 1453- відбулося падіння Константинополя, загибель Візантії; 1455-1485- роки війни Пурпурової і білою троянд.

В)  Продовження лекції учителя

У середині 14 ст. епідемія чуми знищила майже третину населення Європи. «Чорна смерть» сіяла паніку в пустих селах, серед занедбаних ланів відчувалося лише очікування найгіршого. Одним із наслідків стала спроба повернутися до панщини, залежності від сеньйора. Королівські чиновники вимагали податків, забирали останні гроші. У 1337 році розпочалася тривала війна між Англією та Францією за французькі землі. Ця війна увійшла в історію під назвою  «Столітня» бо йшла вона з короткими перервами понад сто років. У Франції та Англії розпочалися селянські повстання (Жакерія, повстання Вота Тайлера). На кінець 15 ст. Англія та Франція завершувала «збирання» земель,тобто здійснювала об’єднання та централізацію держав. Однак в Італії та Німеччині нічого подібного не відбувалося. В Німеччині імператор не мав реальної влади над численними князівствами та вільними містами. А італійські Генуя, Флоренція, Венеція були окремими містами-державами.

Г) Творче завдання. Робота в групах.

- За влучним висловом англійського філософа Френсіса Бекона, «вигляд і стан цілого світу» змінили три великих винаходи : компас, порох і друкарство. Спираючись на знання із загальної історії обґрунтуйте цю тезу.

 Д) Експерт з культурології

Культура Відродження склалася в численних розвинутих місцях Італії – саме там античні традиції  були найбільш міцними. Римська імперія зосередилася на кращому: свобода наукових диспутів, розмаїття філософських шкіл, чиста, неспотворена мова. Так утвердилася підходяща назва для часу їх життя – Відродження. Ренесанс охоплював різні галузі культури, але найяскравіше виявився в архітектурі, живописі, літературі та філософії.

  В основі культури Відродження лежав гуманізм. У ті часи це значило все те, що допомагає вивчити людину. Потрібні нові науки, що змогли б виявити істину про людину, такими науками, на їхню думку, були ті, що пов’язані зі словом та мовою. Від гуманістів вимагали знання латини та грецької мова, літератури, поезії , античного ораторського мистецтва. Гуманізм переконує людину, що вона сама творить власну долю. Людина повинна наполегливо, цілеспрямовано йти до поставленої мети. І ця мета конкретна – особисте щастя, отримання нових знань, зростання по службі.

    Центром раннього італійського Відродження була Флоренція – батьківщина великих поетів, письменників, скульпторів, архітекторів. Італійська література була створена генієм Данте Алігєрі, Франческо Петрарки, Джованіні Бокачо.

  Англійське Відродження розпочалося пізніше, але було плідне та жваве. Вільям Шекспір – одна з найвеличніших постатей цієї доби.

Етапи розвитку гуманістичної культури(діти записують у зошит).

1)    Період Перевідродження – кінець 13 початок 14ст. Італія, творчість Петрарки, Бокаччо.

2)    Період Ранньго Відродження – кінець 15-поч 16 ст. Франція, Нідерланди Німеччина, Польща.

3)     Переод Зрілого і Пізнього Відродження – друга половина 16 початок 17 ст. Англія, Іспанія, Чехія.

Ось імена найяскравіших митців епохи Ренесансу: Леонардо да Вінчі – великий живописець, математик, механік. Альбрехт Дюрер – гравер, скульптор, архітектор. Мікеланжело- скульптор, художник, поет. Франсуа Рабле – письменник, лікар, юрист. Майже всі митці писали вірші ( Рафаель, Мікеланжело, Дж. Бруно, Т. Мор, Е.Роттердамський).

Е) Демонстрація оглядової  презентації епохи  Відродження( вчитель коментує слайди як загальне повторення всієї теорії за урок).

4)  Закріплення вивченого матеріалу

Підсумкова бесіда

-         Що таке Відродження?

-         В якій країні розпочався рух Відродження?

-         Які галузі розвивалися найкраще?

-         Що таке гуманізм?

-         Назвіть основні етапи розвитку Ренесансу.

-         Яких діячів епохи ви запам’ятали?

Домашнє завдання

Опрацювати конспект уроку.

 

Категория: Презентации | Добавил: panova
Просмотров: 18089 | Загрузок: 82 | Рейтинг: 4.0/3
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии и видеть ссылки на материалы могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск