Пятниця, 24.09.2021, 20:41
Приветствую Вас Гость | RSS

Словесник

Меню сайта
Время жизни сайта
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Методический кейс

Главная » Файлы » Портфолио учителя » Проекты [ Добавить материал ]

Навчальна програма факультативу "Інтимна лірика в українській літературі для учнів" 10 класів ( гуманітарного профілю )
[ Скачать с сервера (51.8 Kb) ] 31.10.2015, 13:29

                                                                      ПОЯСНЮВАЛЬНА  ЗАПИСКА
   Програма факультативу „ Інтимна лірика в українській літературі ” розрахована  на учнів 10 класу загальноосвітніх навчальних закладів гуманітарного профілю.
    До факультативу залучаються учні, які мають хороші літературні здібності та інтерес до вивчення лірики. 
    У 10 – 11 класах загальноосвітніх шкіл на літературу відводиться дуже замало часу, якщо порівнювати з тим матеріалом, який треба охопити за програмою, тому даний факультатив допоможе поглибити матеріал з української літератури, а саме з вивчення інтимної лірики авторів, чиї твори є класикою нашої літератури, і, на мою думку, ніколи не зійдуть із шкільної програми. Але кожен  запропонований твір у цій програмі розкриває багатство поетичного мистецтва  українських авторів, які є корифеями нашої літератури, і запропонована робота надасть можливість розглянути їх  під новим кутом зору, який зацікавить учнів цієї вікової категорії. 
   Поезія завжди була тим літературним жанром, що найглибше розкривала почуття автора, його моральні риси, вміння бачити світ і розказати про нього нам, читачам. Проходять роки, а справжня лірика не зникає, а живе, незважаючи ні на які перешкоди, ні на які зміни в суспільстві. Такі твори порушують «вічні теми», а саме: любов, смерть, патріотизм. 
   «Вічною» темою у творчості кожного поета є кохання.
   Інтимна лірика – найдавніша за часом, але вивчення її і сьогодні є дуже актуальним. Тема любові в літературі, по суті, тема людини, тема боротьби за людське щастя, за утвердження людини як особистості. Скільки будуть існувати люди, стільки буде існувати питання розгляду інтимного почуття. І, головне, ця тема дуже цікава для молоді, яка знаходиться в тому віці, коли перші паростки цього почуття зароджуються в їхніх серцях. Любов - джерело творчого натхнення, тому ми бачимо, що перші поетичні шедеври кожного поета  присвячені  коханню.  Працюючи з дітьми, помічаємо, що і сучасне молоде  покоління  перші  свої поезії створює  про це найпрекрасніше почуття. 
      Кілька тисячоліть минуло відтоді, як у світовій літературній і фольклорній традиції закріпився афоризм «Любов – бо, як смерть, сильна». Любов – одне з кращих і найглибших почуттів, невичерпне, його сила облагороджує, робить людину прекрасною, самовідданою, спрямовує на величні діла і героїчні вчинки, а іноді мучить, змушує тяжко переживати, страждати. Багатство, піднесеність і драматизм цього почуття породжують безліч думок. І в цьому я бачу теж один  з аспектів актуальності даної програми. Не можна не помітити наскільки жорстокою є  наша сучасність.  Люди перестають вірити у те, що ще є  ці тонкі, душевні почуття,  тому, зазирнувши на сторінки розвитку інтимної лірики від її джерел до сучасності, розкривши добро та силу любові через світові шедеври всіх часів: від античності, доби Відродження й бароко до сучасних модерністських течій, можливо, зуміємо повернути віру в добро та силу почуттів, а не в силу матеріального достатку.
   Новизна  даного факультативу полягає в тому, що так глобально і конкретно інтимна лірика не була зібрана в єдину програму, вона розкидана по всьому курсу вивчення української літератури, тому важко провести порівняння, співставлення, коли твори вивчаються в різні роки. Як мені відомо, поки що такої програми ще не було складено.
   Мета даного факультативу:  
  Розкрити глибину та велич української інтимної лірики, індивідуальність поетів, їх стилі. З’ясувати джерела лірики кохання у співставленні зі зразками світових шедеврів. Розвивати гуманітарну культуру та творчі здібності учнів, виховувати в них світоглядні орієнтації, вироблювати вміння  досліджувати й аналізувати поетичні твори,  опрацьовувати критичні статті  літературознавців щодо інтимної української лірики. 

 

Категория: Проекты | Добавил: panova
Просмотров: 804 | Загрузок: 152 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии и видеть ссылки на материалы могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Вход на сайт
Поиск