Відгук - це свого роду рецензія, особиста думка людини про те чи інше творі, зі змістом якого він ознайомився, яке зрозумів і обдумав. Така робота повинна містити не тільки «голий» переказ деяких моментів з книги - у ній необхідно передати свої власні думки і почуття, які виникли у вас в момент або після прочитання. Адже головна мета відкликання - це зацікавити інших цим твором, щоб їм самим захотілося його прочитати. Ну а щоб вам простіше було виконувати таке домашнє завдання, уявіть себе рекламником, який займається «просуванням» автора і праці, що вийшов з-під його пера.
ЯК ПИСАТИ ВІДГУК НА ХУДОЖНЮ КНИГУ
Уважно прочитай книгу, обміркуй її зміст і напиши відгук.
Відгук на художню книгу пишеться за таким приблизним планом:
- Назва та автор книги, про яку ти будеш писати відгук.
- Про що говориться у книзі?
- Хто головні герої?
- Чи сподобалися тобі їхні характери, вчинки. Чому?
- Які питання виникли у тебе під час читання?
- Чи сподобалася тобі ця книга? Чому?
- Чи радиш ти прочитати цю книгу іншим читачам?
- Які враження викликала у тебе книга?
Відгук на прочитану книгу Льюїса Керрола
«Аліса в країні чудес»
Мені дуже подобається книга Л. Керрола «Аліса в країні чудес». Вона дуже цікава й красива, з яскравими кольоровими картинками. Більш за все мені в цій книзі подобається те, що вона надзвичайно фантастична. Мабуть, автор цієї книги дуже любив фантастику, йому подобалося описувати фантастичні історії та події.
Коли я читала цю книгу, я уявляла себе на місці тієї дівчинки, і всі події відбувалися зі мною, а не з нею.
Я вважаю, що ця книга - найфантастичніша, найцікавіша, і, взагалі, просто найкраща. Я вже давно прочитала цю книгу, але у мене ще й досі залишилось дуже багато вражень і хороших спогадів. До сьогодні я пам'ятаю цю красиву рудоволосу дівчину, зайця, що завжди кудись поспішає і дивиться на годинник. Мене ще дуже вразило те, що така дивна подія виявилась всього лише сном. Я б теж хотіла, щоб мені наснився цей цікавий, смішний, фантастичний випадок. Я раджу всім прочитати цей твір, і якщо ви не вірите моєму слову, я сподіваюсь, що колись все ж таки ви зрозумієте світ фантазій і пригод.
Мені здається, якщо б не було цієї книги, мій словниковий запас і моє мовлення ніколи б не збагатились. Зараз я пишу відгук і знову згадую мишу Соню, яку так прозвали тому, що вона завжди засинала. Алісу і всіх її друзів.
Мені дуже сильно сподобалась ця книга!
План 2
1. Відомості про твір в короткій формі: назва книги, її автор, час і місце, де розгортаються події, головний герой оповідання.
2. Теза-думку про твір, підкріплений доказом його справедливості.
3. Висновок, в якому дається загальна оцінка розглянутого літературного твору. Тепер розглянемо схему того, як правильно написати відгук за даними пунктам більш докладно.
1. Запишіть назву книги, а також вкажіть її автора. Потім відзначте, в який час відбуваються описані події. Тут же можете написати, що ви особисто знаєте про даному історичному періоді за іншими творами або з фільмів. Згадайте тих героїв, яких автор поставив у центр оповіді.
2. Головна частина роботи повинна містити ваша думка про книгу. Ви можете описати своє ставлення до твору, його головним героям, відзначити ті моменти, які справили на вас найбільше враження. Майже всі відгуки містять характеристику одного або декількох діючих осіб розповіді. Опишіть те, які особливості характеру, подвиги, вчинки вас схвилювали. При цьому допускається не тільки захоплюватися позитивними рисами героїв (хоробрістю, добротою), але і виражати презирство до негативним героям, обурюючись їх боягузтвом, брехливістю, підлістю. Адже найбільш цікаво виглядають ті відгуки, в яких є зіставлення, порівняння (добра і зла, вірності і зради тощо).
3. Наприкінці дається ваша особиста оцінка прочитану книгу. Тут можете написати, чому навчило вас твір, про що ви роздумували після його прочитання. Можете також щось порадити, побажати майбутнім читачам і згадати про те, що із задоволенням перечитали б твір ще раз. Завершити відгук добре який-небудь особливо сподобалася вам цитатою з книги.
|